1.499,90 TL KDV Dahil

Beceri Oyunları

Bebeklik döneminden itibaren çocukların önce kaba motor becerileri, daha sonra da ince motor becerileri gelişmektedir. Bir çocuk öncelikle elleriyle tutmayı daha sonra da parmaklarıyla daha zorlu etkinlikleri yapabilmeyi öğrenir. Çocukları motor yeteneklerinin gelişmesi için beceri oyunları önemli bir işlev sunar.

Çocuklarınızın seviyesine uygun olan beceri oyuncakları bu kategoride sizler için bir araya geliyor. Bebekler çevreyi tanımaya başladıkça farklı renk, şekil ve özellikteki oyuncaklar ilgisini çekmeye başlar.

El becerisini geliştiren oyuncaklar aynı zamanda zamanla çocuklarınızın zihinsel gelişimine de katkı sağlamaktadır. Fiziksel gelişim seviyesine uygun oyuncaklardaki etkinlikleri başarıyla gerçekleştiren çocuklar başarma duygusunu tadarlar. Bu duygu bir taraftan öz güvenlerini geliştirirken diğer taraftan da yaşlarına uygun problemleri çözebilirler. Kategorimizde onlarca farklı beceri oyuncakları bulabilirsiniz.

Motor Beceri Oyuncakları

Motor beceri, belirli bir iş ya da davranışı ortaya koyabilmek için birden fazla hareketi gerçekleştirebilmesidir. Bir motor beceride hareketler devamlılık göstermeli, ahenk içinde olmalı ve uyumlu şekilde çalışmalıdır. Bebeklerde bunu başarabilmek için motor beceri oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Motor becerileri geliştirecek tamir ve yaratma oyunları, çizim oyunları, mantıksal çıkarım oyunları, mıknatıslı balık yakalama oyunu, domino oyunları gibi birçok farklı motor beceri oyuncakları sizleri bekliyor.

Beceri oyuncakları çocuklarınızın sağlığını koruyacak farklı malzemelerden üretilmektedir. Özellikle ahşap el becerisi oyuncakları hem şık tasarımıyla hem kaliteli duruşuyla hem de sağlık dostu olmasıyla yoğun olarak tercih edilmektedir. Birbirinden farklı ahşap motor beceri oyuncakları bu bölümde sizlerle buluşuyor.

Beceri Oyuncakları Seçimi

Bebeklerde el beceri oyuncakları seçerken öncelikle yaşa ve seviyeye uygun hareket edilmelidir. Seviyelerine uygun olmayan oyuncaklar verilen çocuklar oynarken eğlenceli vakit geçirmeyebilir ve oyundaki beceri gerektiren davranışı gerçekleştiremeyebilir. Bu yüzden ürün açıklamalarındaki yaş uyarılarını dikkate almalısınız.

3-4 yaşından itibaren çocuklar ince motor becerilerini daha etkin ve bilinçli kullanmaya başlar. Bu dönemde zor davranışları barındıran ince motor beceri oyuncakları tercih edebilirsiniz. El göz koordinasyonu gerektiren ince motor beceri oyunları aynı zamanda çocuklarınızın zeka gelişiminde de büyük pay sahibidir.

Bebeklik döneminde beceri oyuncakları almak çok önemlidir. Ürün koleksiyonumuz içinde bebekler için beceri oyuncakları da bulabilirsiniz. Bebeklik döneminde çocuklar genellikle tutma ve büyük bir tuşa basabilme becerilerini yerine getirebilirler. Bebeklik dönemi için bir tuşa basma ya da tutmalı bir aksiyonu yerine getirme etkinliği barındıran beceri oyunlarını seçebilir ve bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR