Diş Kaşıyıcı

Hem anne babalar hem de bebekler için en zorlu süreçlerden biri diş çıkarma sürecidir. Bebeğiniz dişleri çıkarken sürekli kendini rahatsız hisseder. Buna bağlı olarak eline alabildiği her ürünü ağzına götürme davranışında bulunur.

Diş çıkarma sürecinde bebeklerin damakları kaşındığı için çok rahatsız olurlar. Bebeğinizin bu süreçte rahatsızlığını gidermesi adına diş kaşıyıcı satın almak doğru bir seçim olacaktır.  Rahatsız olduğu her anda elinde olan kaşıyıcıyı ağzına götürerek rahatlayacak ve  diş çıkarma sürecini konforlu geçirebilecektir.

Diş çıkarma dönemi içinde bebekler damak ve ağızlarını kaşıma isteğiyle çevresindeki her nesneyi ağzına götürür. Bebek diş kaşıyıcı  bu dönemde bebeklerin rahat etmesini sağlar.  Diş çıkarma döneminde bebeğinizin sağlık açısından zararlı nesneleri ağzına götürmesini istemiyorsanız güvenli bir seçenek olarak diş kaşıyıcıları tercih edebilirsiniz.

Diş Kaşıyıcı Neden Önemlidir?

Oyuncak diş kaşıyıcı modelleri bebeğinizin ilgisini çekmesi yanında dişleri çıkarken kullandığında ağız içindeki dokuyu da koruyacaktır.  Diş çıkarma sürecinde bebekler sürekli olarak acı duyar. Bu yüzden de bebeğiniz diş kaşıyıcılar sayesinde diş çıkarma sürecini rahat bir şekilde atlatabilir.

Bebekler dişleri çıkarken damakları kaşındığı için sert cisimleri ağızlarına götürme eğilimindedir. Bu dönem içinde diş kaşıyıcılar bebeklerin kaşıma ihtiyaçlarına çare olurken aynı zamanda acılarının hafiflemesini sağlayacaktır.

6-8 aylık dönem içinde bebekler için zorlu diş çıkarma dönemi başlar. Bebeklerin diş etlerinde ortaya çıkan şişlik ve enfeksiyonlar kaşıntıya yol açar.  Bu süreçte kaşıyıcılar hem eğlenmesini hem de diş kaşıma ihtiyacını gidermesini sağlar.

Diş Kaşıyıcı Nasıl Seçilir?

Bebek diş kaşıyıcı seçerken bebeğinizin ağzına götüreceğini düşünerek titiz davranmalısınız.  Öncelikle sağlam, sağlık dostu ve bebeğinizin teniyle uyumlu malzemelerden üretilen diş kaşıyıcılar tercih etmelisiniz.  Kauçuk ve silikon diş kaşıyıcı modelleri en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

 

 

 

Bebeklerinizin tutabileceği boyuta sahip diş kaşıyıcı satın almalısınız. Kauçuk diş kaşıyıcı modelleri arasından bir seçim yaparken bebeğinizin rahatça tutarak ağzına götürebileceği büyük ürünleri satın almalısınız.  Çünkü bu dönemde bebeklerin ince motor becerileri henüz gelişmemiştir. Kopabilecek malzemelerden üretilen kaşıyıcıları satın almayın. Bebeğinizin diş çıkarma sürecini kolaylaştıracak bebek diş kaşıyıcı modellerini yaşına ve ilgilerine uygun ürünler arasından sitemizde bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR