Yaratıcı Etkinlikler - Boyamalar, Not Defterleri, Oyun Hamurları

Çocukların gelişiminde evde uygulanacak yaratıcı etkinliklerin önemli bir yeri vardır. Anne babalar bebeklik döneminden itibaren doğru oyuncaklar ve doğru etkinliklerle çocukların gelişimini destekleyebilirler.

Bu kategoride kağıt çalışmalarından oyun hamuruna, dikiş kartlarından çıkartmalara kadar çocukların çok yönlü gelişimine destek sağlayacak birçok ürünü bulabilirsiniz. Çocukların gelişim seviyesine uygun olarak tasarlanan birçok eğitici etkinliği barındıran oyun ve oyuncakları sizler için bir araya getirdik.

Çocuklar el becerilerini kullandıkları yaratıcı etkinliklerde zihinsel gelişimini sağlarken aynı zamanda motor becerilerini de geliştirebilir. Patates baskı gibi özel etkinlikleri barındıran ürünler de dahil olmak üzere birçok ürünü sitemizde bulabilirsiniz.

Çocuklarınızın Gelişimini Yaratıcı Etkinlikler İle Destekleyin

El becerisini ön plana çıkaran, çocukları düşünmeye yönlendiren etkinlikler sayesinde ebeveynler çocuk gelişimini destekleyebilir. Kağıt çalışmaları çocukların doğru adımları uygulayarak yapıştırma etkinliklerinde hem el becerilerini hem de problem çözme becerilerini geliştirir.

Bu kategori içinde oyun hamuru da çocukların en sevdiği yaratıcı etkinlikler arasında yer almaktadır. Farklı renklere sahip oyun hamurları çocukların hayal güçlerini geliştirirken kaba ve ince motor becerilerinin de gelişimine de destekler. Sizler de çocuklarınızla birlikte oyun hamurları ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Patates baskı çocukların hayal gücü ve yaratıcılıklarını geliştirmede eskiden beri kullanılan etkinlikler arasında gelir. Patates baskı setleri ile çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilir ve bir işi bağımsız tamamlayabilmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Bu kategoride yer alan ürün gruplarından biri de çıkartmalardır. Mobilyalarda, duvarlarda, çocuklarınızın kitap ve defterlerinde ve daha birçok yerde fantastik tasarımlarıyla çocuklarınızın bayılacağı çıkartmaları kullanabilirsiniz.

El işi setleri arasında son zamanlarda öne çıkan ürün grupları arasında dikiş kartları da geliyor. Bu bölümde yer alan el işi setleri ile çocuklar ince motor becerilerini geliştirecek etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

Birbirinden ilgi çekici yaratıcı etkinlikler bu kategorimizde çocuklarınız için tercih edilebilir.

Yaratıcı Etkinler Neden Önemlidir?

Çocuklar bebeklik döneminden itibaren çevreyi tanımak ister ve hızlı bir gelişim süreci geçirirler. Ebeveynler birlikte verimli etkinlikler düzenleyerek çocuklarının el becerilerinin, motor becerilerinin ve zihinsel becerilerinin gelişimini sağlayabilir.

Yaratıcı etkinliklerin en önemli işlevi çocukların hayal güçlerini geliştirmesidir. Çocuklarınız oyunlar sırasında tasarladığı ürünleri ortaya koyarken problem çözme ve düşünme becerileri gelişir.

Bu etkinliklerin diğer yararı ise çocukların hayal gücü yanında ince motor becerilerini geliştirmesidir. Çocuklar el becerisi gerektiren etkinliklerde aktif çalışarak gelişim dönemine uygun olarak fiziksel gelişimini üst seviyeye çıkarabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR