Kart Oyunları

Çocukların fiziksel gelişimi ile zeka gelişimi yakından ilişkilidir. Ebeveynler bebeklerinin çok yönlü gelişimlerini destekleyebilmek için birçok oyun ve oyuncak satın alabilirler. Çocuklarda dikkati ve algıyı geliştirmek için en çok tercih edilen oyunların başında bebek kart oyunları geliyor.

Görsel açıdan çok işlevsel ürünler olan çocuk oyun kartları çocukların nesneleri tanıyabilmesi ve sayısal zekalarının gelişimi için verimli etkinlikler yapılmasını sağlıyor. 0-6 yaş arasından okul öncesi döneme kadar her yaş ve seviye için oyun kartları bulunabilmektedir.

Çocuklar çocuk kart oyunları oynarken oyunu tamamlayabilmek adına bir strateji oluşturabilir. Oluşturduğu stratejiyi hayata geçiren çocuklar bilişsel bir aktiviteyi başarılı bir şekilde tamamlayabilir. Birbirinden farklı kart oyunlarını geniş seçkimiz içinde bulabilirsiniz.

Çocuklar İçin Kart Oyunları

Ebeveynler çocuklarıyla olumlu etkileşim kurmak ve birlikte grup halinde etkinlik yapmak adına çocuk için kart oyunları satın alabilirler. Bir çocuk kart oyunlarıyla vakit geçirirken gözlem yeteneği güçlenir. Ayrıca ileriye dönük adımlar planladığı oyunlarda soyut düşünme becerisini de güçlendirebilir.

Çocuklar için oyun kartları grup halinde oynanan etkinlikler olduğu için çocukların konuşmasını da teşvik eder. Dil becerisini geliştiren oyun kartları diğer taraftan da sosyal ve bilişsel becerileri de destekler.

Çocuklarınız bazen ailesini bir araya toplamaya çalışacak, bazen en hızlı kedi olmaya çalışarak pirelerden kaçacak, bazen de en çok sardalyayı biriktirmeye çalışacaktır. Eğlence dozunu yükselten kart oyunları ile çocuklarınız zevkli vakit geçirirken diğer taraftan da ailece etkinlik yapmanın zevkini yaşayacak.

Kart Oyunları Ne İşe Yarar?

Kart oyunları çocukların gelişim seviyesini hızlandırır. Bilişsel, sosyal ve psikomotor becerilerini çok yönlü olarak destekler. Özellikle okul öncesi kart oyunları çocukların zihnini kullanmasını ve pratik düşünebilmesini sağlar.

Oyun kartları ile uzun süre vakit geçiren ve başarı duygusunu tatmak isteyen çocukların hafızaları da güçleniyor. Dil gelişimini de destekleyen çocuk kart oyunları işitsel ve görsel zekanın gelişimini sağlar. Söz konusu oyunlarda başarı sağlayan çocuklar dil öğrenmede de daha az zorlanıyorlar. Çocuğunuz oyunlarda nesneleri farklı özelliklerine göre eşleştirerek yeni öğrendiği bilgileri işlemeyi öğrenebilir.

Kart Oyunları Nasıl Seçilir?

Çocuk için oyun kartları satın alırken gelişimsel özelliklerine uygun olanları tercih etmelisiniz. Çocuğunuzun zihinsel becerilerine uygun, başarabileceği ve sosyalleşebileceği oyunları satın alabilirsiniz. Yaş konusunda ürün açıklamalarında gerekli bilgiler verilmektedir.

Bebekler için kart oyunları seçiyorsanız belirli büyüklükte kartların olduğu oyunları tercih etmeli ve bebeğinizin dikkatini çekecek renk ile nesneleri barındıran oyunlar satın almalısınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR