Yapı Oyuncakları

Çocuklar bebeklik döneminden itibaren dış dünyaya karşı çok meraklıdır. Dış dünyayı tanımak ve çevreyle ilişki kurabilmek için dokunma duyularını kullanırlar. Bebeklik döneminden itibaren yapı oyuncakları çocukların en çok ilgi gösterdiği oyuncak grubu arasında yer alır.

Çocuklarının gelişim seviyesi, ilgi ve yaşına uygun olacak yapı inşa oyuncakları ile yaratıcılıklarının gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu oyuncaklar çocukların ilgisini hemen çekerken aynı zamanda da parçaları birleştirmeye çalışırken eğlenceli vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Çocuklar bu oyuncaklarla ev, depo, çiftlik, araba gibi birçok farklı yapı inşa edebilir. Söz konusu oyuncaklar çocukların çevreyi tanımasını sağlarken aynı zamanda el becerilerinin de gelişimini destekler. Yapı oyuncaklarıyla uzun süre vakit geçiren çocuklar zekalarını da aktif olarak kullanırlar. Bebeklik çağında dahi basit yapı oyuncaklarıyla çocuklarınızın zeka gelişimi ve psikomotor becerilerine katkı sağlayabilirsiniz.

Parça Birleştirme Oyuncakları

Çocuklar küçük yaşlarda meraklı yapılarıyla denemeyi ve bir işi başarabilmeyi çok severler. Ev yapma oyuncakları çocuklarınızın parçaları birleştirerek üretme sevgisini kazanmasını sağlayacak. Oyuncaktaki yapı işlemi sırasında ebeveynler de çocuklara katılarak ailece kaliteli zaman geçirebilirler.

Parça birleştirme oyuncakları 10 parçadan 80-100 parçaya kadar çıkmaktadır. Çocuğunuzun yaşına, gelişim seviyesine uygun farklı tasarım ve parça sayısına sahip yapı oyuncakları arasından seçim yapabilirsiniz.

Bebeklik döneminde çocuklarınızın parça birleştirme konusunda sorun yaşamaması için az parçalı setleri tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız yapı oyuncaklarını tanıdıkça daha fazla parçalı oyuncaklar da satın alabilirsiniz. Çocuğunuzun hayal dünyasını zenginleştirecek, çevresini tanımasını sağlayacak, eğlenceli vakit geçirirken eğitici bir etkinlikle gelişmesini sağlayacak onlarca yapı oyuncağı arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Yapı Oyuncağı Faydaları Nelerdir?

Çocuklar yapı oyuncakları sayesinde farklı parçaları bir araya getirir ve deneme yanılma yoluyla dünyayı tanır. Bir işi başarma duygusunu da tattıran yapı oyuncakları duyusal gelişime de büyük katkı sunarlar.

Yapı parçaları çocukların zeka gelişimine olumlu katkı sunar. Mıknatıslı yapı oyuncakları çocuklarınızın parçaları kolayca birleştirmesine yardımcı olur. Parçaları birleştirirken zorlanmayan çocuklar oyuncaklarla daha uzun süre vakit geçirir ve başarı duygusunu tadar.

Düzenli olarak yapı inşa oyuncakları ile oynayan çocukların el göz koordinasyonları da gelişir. Bu oyuncaklar renkli tasarımları ve cinsiyete göre özel setleri ile çocukların ilgisini çekmektedir. Çocuklarınız oyuncakların parçalarını birleştirirken hem başarmanın tadına varacak hem de zekasını kullanarak akıl yürütme becerilerini geliştirebilecek. Aradığınız yapı oyuncağı çeşitleri için hemen koleksiyonumuzu inceleyebilir ve çocuğunuzun ilgisini çekecek bir set satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR