Klasik Puzzle Çeşitleri

Klasik puzzle modelleri çocuklarda bir işi bitirebilme, zihinsel becerileri geliştirme, el göz koordinasyonu sağlama gibi birçok konuda etkili öğrenmeler sağlayan öğrenme ve hobi araçlarıdır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli bir hobi aracı olan puzzle modelleri bilişsel beceriler yanında problem çözme becerilerini, ince motor becerileri ve sosyal becerileri de geliştirmektedir.

Geniş koleksiyonumuz içinde çocukların yaşına, büyüklüğüne, ilgilerine ve parça sayılarına göre farklı yapboz modellerini bulabilirsiniz. Yetişkinler için sadece bir eğlence ve hobi aracı olarak görülse de puzzle çocuklar için gelişimi destekleyecek çok önemli bir aktivitedir. Çocuklarınızın seviyesine ve yaşına uygun onlarca rengarenk, ilgi çekici puzzle modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Klasik Puzzle Faydaları Nelerdir?

Klasik tablo puzzle modelleri çocukların çok yönlü gelişimini sağlayan hobi araçlarıdır. Bir yapbozun çocuklara katacakları şu şekilde sıralanabilir;

  • Büyük parçalı yapbozları anne babalar çocuklarıyla birlikte ailece çözebilir. Böylece çocuklar sosyalleşme becerisi ve bir takım halinde çalışma becerisi kazanacaktır. Ayrıca çocuklar verilen görevleri de yerine getirme bilinci kazanabilir.
  • Klasik puzzle modelleri çocukların el göz koordinasyonunu sağlayan ince motor becerilerinin gelişmesini sağlar.
  • Çocuklar çevredeki nesneleri, olayları, olguları ve kavramları öğrenme konusunda çok heveslidir. Bir yapboz çocuklara hayvanları, harfleri, sayıları, nesneleri ve çevresindeki birçok kavramı öğretme konusunda eğlenceli ve eğitici bir yön sağlamaktadır.
  • Puzzle birleştirirken çocuklar farklı parçaları bir araya getirir. Böylece problem çözme becerileri gelişir ve bir işi yaparken kendilerine olan güvenleri de artar.
  • Bir puzzle üzerinde dikkatini verebilen çocuklar tamamlayabilmek için odaklanır ve konsantre olabilmeyi öğrenir. Uzun saatler boyunca bir yapboz başında sıkılmadan dikkatini toplayarak çalışabilir.
  • Tek başına yapboz yapan bir çocuk için bağımsız çalışma becerileri de gelişebilir.

Çocuklarda Yaşa Göre Puzzle Nasıl Seçilir? 

Çocuklarda yaşa göre puzzle seçimi çok önemlidir. Küçük yaşlarda daha az parçalara sahip puzzle satın alınmalıdır. Çocuğunuz büyüdükçe ve ince motor becerileri geliştikçe daha büyük sayıda parçaya sahip klasik yapboz modellerini tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun yaşı ve seviyesine göre az parçadan ve kolaydan daha zora ve çok parçaya göre puzzle seçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR