1.299,90 TL KDV Dahil
1.499,90 TL KDV Dahil
1.799,90 TL KDV Dahil
1.199,90 TL KDV Dahil
999,90 TL KDV Dahil

İlk Yaş Oyuncakları

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra ilk yıllar zihinsel, fiziksel, psikomotor ve duygusal gelişim açısından çok önemli zaman dilimleridir. İlk yaşlarda çevreden gelen tüm uyarıcıları tanımaya çalışan bebeğiniz uyarıcılara karşı tepi verir. Bu dönemlerde oyun ve oyuncak seçimi önemli unsurlardır. İlk yaş oyuncakları bebeğiniz için uyarıcı görevi görürken aynı zamanda gelişimlerini de destekleyecek şekilde tasarlanır.

1 yaşına gelen çocuğunuz artık bebeklikten çıkar ve çevreyi daha da anlamlandırmaya başlamıştır. Bu yüzden 1 yaş için oyuncak seçimi biraz zorlu bir süreç olabilir. Bu dönemde bebeğiniz etkileşime girmesini sağlayacak oyuncaklara daha fazla ilgi gösterecektir.

1 yaş oyuncakları genellikle bebeklerinizi şaşırtacak ve zihinlerini kullanmalarını sağlayacak oyuncaklar olarak tasarlanır. Bebeğinizin bu dönemde beyin gelişimleri çok hızlı olduğu için duyusal aktiflik ve hareketlilik sağlayacak modeller iyi bir seçim olacaktır. Koleksiyonumuz içinde bebeğinizin gelişim seviyesine uygun ilk yaş oyuncakları bulabilirsiniz.

1 Yaş Eğitici Oyuncaklar

Bebeğinizin ilk yıllarında bedensel ve fiziksel gelişimi çok hızlıdır. Oyuncaklar ilk bebeklik dönemlerinde fiziksel gelişim ve zeka gelişimi için önemli bir yere sahiptir. 1 yaş eğitici oyuncaklar bebeğinizin görsel zekasını güçlendirecek, el göz koordinasyonunu sağlayacak şekilde tasarlanır.

1 yaş zeka oyuncakları bebeğinizin dikkat ve odaklanma seviyesini arttıracak şekilde tasarlanır. 1 yaşında satın alabileceğiniz eğitici oyuncaklar kas gelişimini desteklemekle birlikte hayal dünyasını geliştirmelidir.

Bu dönem içinde bebeğinizin el becerilerini geliştirecek ve zekasını kullanmasını sağlayacak puzzle oyuncakları iyi bir seçim olabilir. Ayrıca müzikli ve ışıklı oyuncaklar ilgisini çekerken harfleri ve sayıları keşfetmesini sağlayacak oyuncaklarla zeka gelişimini destekleyebilirsiniz.

1 Yaş Bebek Oyuncakları Nasıl Olmalıdır?

1 yaş bebek oyuncakları seçerken öncelikle bebeğinizin yapabileceği aktiviteleri sağlayan ürünleri seçmelisiniz. Bebeğiniz ilk altı ay içinde oturma davranışını ve ikinci altı aylık dönemde de emekleme ve yürüme davranışını kazanacaktır. Bu yüzden oturma davranışını öğrenebildiği dönem içinde eline sığabilecek oyuncaklar ilgisini çekecektir.

Emekleme ve yürüme döneminde 1 yaş için oyuncak seçiminde sesli ve müzikli oyuncaklar, hareket ederek oynayabileceği ürünler seçebilirsiniz. 1 yaş civarında bebekler konuşma ve yürümeyi öğrendikleri için çevreye karşı çok ilgilidir. Aktif olmalarını sağlayacak oyuncaklar hem çevrelerini hem de arkadaşlarını tanımalarını sağlayabilir.

 

 

 

İlk yaş oyuncakları bebeğinizin yutma tehlikesi sebebiyle çok küçük ve sivri parçalardan oluşmamalıdır. Ayrıca açık uçlu oyuncaklar ile bebeğinizin yaratıcılığını, hayal gücünü ve düşünme becerisini geliştirebilirsiniz. Bu dönemde tek yönlü oyuncaklar yerine açık uçlu oyuncaklar bebeğinizin gelişimi için daha doğru bir seçim olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR