Çocuk Puzzle

sadece yetişkinlerin değil, çocukların da eğlenceli vakit geçirebilecekleri ürünlerdir. Çocuk puzzle modelleri her yaş ve seviyeye uygun olarak tasarlanmaktadır. Bu oyuncaklar çocuklarınızın zeka kullanımını desteklerken hafızalarının da gelişimine katkı sağlayacaktır. Çocuklarınızın seviyelerine uygun şekilde kolayca geçirebileceği yapbozlar ile eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Her anne baba çocuklarının eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda eğitsel açıdan gelişimini destekleyecek oyuncaklarla oynamalarını ister. Çocuklar için yapboz modelleri çocuklarınızın eğlenceli ve verimli vakit geçirirken zihinsel becerilerini de geliştirir.

Küçüklük döneminden itibaren çocuklarınızın problem çözme becerisi kazanması ve yaparak yaşayarak öğrenmesini destekleme adına çocuk yapboz modelleri satın alabilirsiniz. Yapbozlar bebeklerinizin görsel zekasını geliştirirken algısal kavramları da seviyesine uygun hale getirir.

Çocuk Puzzle Faydaları Nelerdir?

Bebekler için yapboz modelleri çocukların farklı becerileri geliştirmesini sağlar. Her seviyeye uygun olarak tasarlanan yapbozlar bebeklik döneminde en etkili öğrenme araçları arasındadır. Düzenli olarak yapbozlarla vakit geçiren çocuklarda fiziksel, bilişsel ve psikomotor beceriler kısa süre içinde gelişir.

Bebeğiniz parçaları birleştirirken deneme yanılma yoluyla öğrenebilecek ve eleştirel düşünme becerisi kazanabilecek. Tamamlanan bir bebek puzzle bebeğinizin bağımsız hareket etme zevkini tatmasını ve öz benlik algısını geliştirmesini sağlayacaktır.

Konuşmaya başlayan çocuklar için 2 yaş puzzle çeşitlerini birlikte yapmaya çalıştığınızda çocuğunuzun sosyal becerilerini de geliştirebilirsiniz. Ayrıca puzzle çözerken sık konuşan çocuklarda dil becerisi de gelişecektir.

Çocuklar bir yapboz çözerken farklı parçaları da bir araya getirirler. Bu sayede sınıflama becerisi kazanır ve belirli bir plan kurarak bu plan dahilinde hareket edebilmeyi öğrenirler. Bebeğiniz soyut düşünme becerisi yanında parçaları birleştirirken ince motor becerilerini de geliştirecektir.

Çocuk Puzzle Nasıl Seçilir?

Çocuklar için puzzle zihinsel, bilişsel ve duygusal gelişime büyük katkı sağlar. Ancak yapboz seçimi yaparken çocuğunuzun seviyesine uygun olarak seçim yapmalısınız. 0-2 yaş arasında en fazla 10 parçadan oluşan ahşap modelleri tercih edebilirsiniz.

3 yaş puzzle seçimi yaparken ise çocuklarınızın çevresinde gördüğü ve aşina olduğu nesneleri barındıran yapbozları tercih etmelisiniz. 3 yaş grubu için 20-30 parçaya kadar yapboz seçimi yapabilirsiniz.

4 yaş puzzle seçimi yaparken fazla parçaya sahip modelleri ve daha karmaşık tasarımları seçebilirsiniz. 4-5 yaşında çocuğunuzun seviyesine göre yapbozun zorluk seviyesini belirleyebilirsiniz.

200 parça puzzle da dahil olmak üzere yüzlerce renkli ve dikkat çekici tasarıma sahip puzzle modellerini web sitemizden satın alabilirsiniz. Bebeğinizin çok yönlü gelişimini sağlayacak yapboz bulmacaları en uygun fiyatlarla hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR