Origami

Origami kısaca kağıt üzerinde bir yapıştırıcı ve kesici malzeme kullanmadan katlama yoluyla farklı figürler ortaya çıkarma sanatı olarak tanımlanabilir. Bu etkinlikte bir kağıt hiç kesilmeden birçok şekli alabilmektedir.  Söz konusu etkinliklerde çeşitli hayvan ve nesne figürleri ortaya çıkarılarak eğlenceli dakikalar geçirilebilir.

Çocuklar için origami çok yaratıcı bir etkinlik türüdür. Bu etkinlikler sırasında çocukların el göz koordinasyonları ve yaratıcılık becerisi gelişir. Çocuklarınız sıradan kağıt parçalarından çok etkileyici figürler ortaya çıkarabilir.

Bu kategorimizde birçok origami setini sizler için bir araya getiriyoruz. Çocukların seviyesine göre farklı ürünler tercih edilebilir. Origami okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara yönelik kullanılabilecek bir etkinlik türüdür.  Farklı setler arasından seçim yaparak beğendiğiniz ve çocuğunuzun seviyesine uygun ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Çocuk Origami Setleri

Bu bölümde birbirinden eğlenceli çocuk origami setleri bulunmaktadır. Tüm setler farklı yaş gruplarına ve seviyelere göre özel olarak tasarlanmıştır. 6-11 yaş grubu çocuklar için çıkartmalar, 24 origami kağıdı ve 3 sayfa etiket bulunan Bird Time Djeco origami setini tercih edebilirsiniz. Bu set origamiye yeni başlayan çocuklar için uygun bir üründür.

Çocuklarının yaratıcılıklarını geliştirmede büyük etkisi olacak 2 farklı boyutta tasarlanan Little Envolopes origami seti 7-13 yaş grubu için çok uygun bir üründür. Bu set içinde yer alan renkli anlatım kitapçığı çocuğunuz birbirinden güzel figürler ortaya çıkarabilir. Ürün koleksiyonumuz içinde çok sayıda çocuklar için kağıt katlama etkinlikleri yapabileceğiniz setleri bulabilirsiniz.

Origami Çocuklara Ne Kazandırır?

Origami etkinlikleri yoğun dikkat gerektirdiği için özellikle küçük yaş gruplarında bir duruma dikkat toplama ve konsantre olma gibi davranışları kazandırmada etkilidir. Çocuklar bu etkinliklerde gördükleri psikomotor bir eylemi sırasıyla tekrar edebilirler. Bu da hafıza gelişimine katkıda bulunur.

Okul öncesi ve ilkokul seviyelerinde origami grup etkinliği olarak da yapılabilir. Böylece çocuklar erken yaşlarda sosyalleşebilir ve bir grup halinde hareket etmeyi öğrenebilir. Ayrıca bir topluluk içinde verilen görevi yerine getirme konusunda sorumluluk bilincini de alır.

Origami etkinlikleri sayesinde çocuklar erken yaşlarda üç boyutlu şekiller oluşturabilir, simetriyi kavrayabilir ve birçok geometrik kavramı öğrenebilir. Böylece erken dönemlerden itibaren soyut düşünme becerisi gelişebilir.

Çocukların küçük yaşlarda ince motor becerilerini geliştirmede origami çok faydalı bir etkinliktir. Çocuklar motor becerilerini kullanarak bir kağıdı düzgünce katlayabilir ve istediği şekli oluşturabilir. L göz koordinasyonunu geliştirecek ve çok yönlü gelişimi sağlayacak birçok origami setini bu kategorimizden satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR