• Ağustos 18, 2021 Oyuncaklar Eğlence Hayal Gücü

  Mıknatıslı oyuncak, manyetik alanın yardımıyla çocukların el ve parmak koordinasyonunu geliştiren, hayal güçlerini genişleten bir üründür. Mıknatıslı oyuncaklar, her birinde mıknatıs olan parçalardan meydana gelir. Çocuk, bu parçaları birleştirerek yeni bir ürün elde eder. Haliyle çocuk hem motor kaslarını hem de hayal gücünü çalıştırır. Tüm bu nedenlerle bu ürünlere mıknatıslı eğitici oyuncaklar da denir.

  -
 • Diş kaşıntısı çocukların yaşlarına göre, ilk diş çıkarma veya daha sonradan değişmesi gereken dişlerin çıkmaya çalışması ile birçok farklı semptom ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu tür durumlarda eğer 6 aylık olmuş bir bebeğiniz var ise salya akması, huysuzluk, ateş ve gözyaşı akması gibi durumlar ile yüz yüze gelebilirsiniz. Muhtemelen bebeğiniz, çıngırak veya ses çıkaran başka bir oyuncak ile onu eğlendirmeye veya dikkatini çekmeye çalışsanız da, size zor anlar yaşatacaktır. İlk diş çıkarma çok kaşındırıcı ve zorlayıcı olabileceğinden, bebeğinizi yatıştırmanın birkaç farklı yolunu deneyebilirsiniz. Çocuğumun dişi kaşınıyor ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, kendi başınıza, her yaş grubundaki çocuğunuz için alabileceğiniz önlemler bulunuyor.

  -
 • Tüm ebeveynler biliyor ki, çocuğunuz ile bir oyuncakçıya giderseniz, belki de normal zamanda çocuğunuza almayacağınız oyuncakları görerek, size aldırmak konusunda ısrarcı olabiliyorlar. Çocuğunuz için doğru oyuncak seçimi yapmak, yaşına en uygun olanları seçebilmek, ileriki yaşlarını birçok konuda etkileyecektir. Çocuklar için en iyi oyuncaklardan biri, herhangi bir kalıba bağlı olmayan oyuncaklardır. Bu tür açık uçlu oyuncak ve oyunlar, hayal gücünü, yaratıcılığını ve problem çözme yeteneklerini geliştirerek, ön plana çıkmasını sağlıyor. Açık uçlu oyuncaklar içerisinde; bloklar, Legolar, birçok kutu oyuncağı, giydirme ile ilgili oyunlar ve bunlara benzer çıkartmalar yer alıyor.

  -
 • Genel olarak ebeveynler çocukları için birçok şeyi yapmaya çalışıyor. Kendi başlarına yapamayacaklarını, yorulacaklarını veya onlara zarar geleceğini düşünerek her şeyi onlar için yapmaya çalışıyorlar. Elbette ki, kendi çocuğunuz için bunu yapıyor olmanız çok büyük bir hatadır. Çocukların kendilerine ait eşyalarını, en azından kendi oyuncaklarını düzenlemesine, toplamasına ve yaptıkları dağınıklığı gidermelerine izin verilmelidir. İlk bakışta sizin için çok önemli olmasa da, çocuğunuz gelişimi ve kişiliğinin oluşması için oyuncak toplama alışkanlığı büyük rol oynuyor.

  -
 • Ocak 30, 2021

  İnsanoğlu doğduğu andan itibaren, uyum sağlama ve algısının yetebildiği kadarını öğrenmeye programlanmıştır. Yaşamı idame ettirebilecek öğrenmeler, bebekler ve çocuklar için kendiliğinden gelişen bir süreçtir. Elbette ki bu süreç içerisinde ebeveyn, bakıcı, öğretmen, aile üyeleri ve arkadaşlar gibi faktörlerinde büyük bir etkisi bulunuyor. Dil gelişimi evde başlayan bir süreçtir. Bu süreç içerisinde çocuğunuzun dil gelişimine katkı sağlayacak oyuncaklar satın alabilirsiniz.

  -