Müzikli Oyuncaklar

Farklı ses ve ışık değişimleri bebeklerin dikkatini hemen çeker. Çocuklarınız dış dünyaya karşı çok duyarlı oldukları için ışıklı müzikli oyuncak türleri ilgilerini çeken oyuncak grupları içinde yer alır. Bir tuşa basıldığında ya da bir aksiyon yerine getirildiğinde ışık yanan veya müzik çalan oyuncaklar bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlar.

Bebeğinizin ilk dönemden itibaren farklı sesleri tanımasını istiyorsanız müzikli oyuncaklar ile oynamasına izin vermelisiniz. Bu bölümde yer alan oyuncaklar her gelişim seviyesine uygun olarak tasarlanmaktadır.

Bir tuşa basarak çalışan ya da vurmaya bağlı ses çıkaran oyuncaklar çocuklarınızın ilgiyle vakit geçireceği oyuncaklar olurken aynı zamanda motor becerilerinin de gelişmesini sağlayacak. Vurmalı oyuncak çeşitleri bebeklerinizin ritim algısını geliştirebilir ve sesin nasıl ortaya çıktığını anlamlandırabilmesini sağlar. Birbirinden farklı müzikli bebek oyuncakları için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Müzikli Işıklı Bebek Oyuncakları

Müzikli ışıklı bebek oyuncakları çocuklarınızın ilgisini çekecek şekilde tasarlanır. Yanıp sönen ışıklar ya da parlak yapıdaki ışıklar bebeğinizin dikkatini çekerek o bölgeye basmasını sağlar. Böylece ışık yanan yere bastığında çıkan sesle birlikte keşfetmeye odaklanabilir.

Müzikli bebek oyuncakları günlük hayatta bebeğinizin karşılaşabileceği nesneler şeklinde ya da bebeklerinizin çevreyi tanımasını sağlayacak sevimli hayvan figürlerinde tasarlanmaktadır. Peluş köpek, panda, kaplumbağa gibi farklı hayvanların olduğu tek ve set halinde ışıklı müzikli oyuncakları satın alabilirsiniz. Bu oyuncaklar müzikli uyku arkadaşı işleviyle de kullanılabilir.

Müzikli oyuncaklar kategorisinde çeşitli müzik aletleri şeklinde tasarlanan oyuncakları da bulabilirsiniz. Çıngıraklı toplar, piyano ya da bateri gibi farklı müzik aleti oyuncaklarıyla bebeğinizin seslere olan ilgisini ortaya çıkarabilirsiniz.

Müzikli Oyuncaklar Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Müzikli bebek oyuncakları seçerken öncelikle oyuncakların boyuna dikkat edilmelidir. Bebeğinizin kas gelişimine uygun şekilde kolayca tutabileceği ve düğmelerine basabileceği büyüklükte oyuncakları seçmelisiniz. Bebeğiniz erken dönemlerde boyutu küçük oyuncakları tutmakta zorluk yaşayabilir.

 

 

 

Işıklı müzikli oyuncak çeşitlerini seçerken bebeğinizin becerilerine uygun seçim yapmalısınız. Bebeğinizin vurmalı, basmalı ya da hareket ettirmeli ışıklı müzikli oyuncakları kullanabileceğinden emin olmalısınız. Erken dönemlerde sallamalı ve basmalı oyuncaklar daha rahat oynanabilecek modeller olurken 1 yaşına doğru basmalı oyuncaklarla da ritim tutturmaya başlayabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR