Bogoss
Bogoss
Bogoss

Djeco Kart Oyunları / Bogoss (DJ05160)

Marka : Djeco
Fiyat : 299,90 TL(KDV Dahil)
Kargo Ücreti 300TL

Adet

Artır Azalt

Oyunun Amacı: 
İki iskeleti kontrol eden en deneyimli antropolog olmak! İskelet şunlardan oluşur: 1 kafatası, 1 gövde, 2 kol ve 2 bacak (sol ve sağ). Deste 44 fosforesans kartı, 30 iskelet kartı (yeşil daire ile), 12 kırık iskelet kartı (kırmızı daire ile) ve 2 joker karttan oluşur. Oyuncular 6 kart alır ve rakip kartlarını kullanarak 6 karttan bir iskelet (tam veya kırık) toplamaya çalışırlar. Kazanmak için, iki veya bir "kırık" iskeleti toplamalısınız. Kartlar karanlıkta parlıyor, mistik bir ortam yaratmanıza izin veriyor. Alacakaranlıkta oynayabilirsiniz.
Oyun farkındalık geliştirir ve insan fizyolojisi hakkında temel bilgi edinmenizi sağlar.
Oyun Kuralları:
Tüm oyunculara 6 kart dağıtılır. Kalan kartların destesi (baş aşağı) masanın ortasına yerleştirilir. İlk hamle en genç oyuncu tarafından yapılır. Yürüyen bir oyuncu (kendi seçtiği) başka bir oyuncuya döner ve iskeletin tam iskeleti monte etmek için gerekli kısmını ister (her iskelet 6 bölümden oluşur: 2 bacak, 2 kol, bir kafatası ve bir göğüs).
Bu diğer oyuncunun iskeletinin gerekli kısmı varsa (yeşil veya kırmızı dairelerle), o zaman bir oyuncu yanıt olarak bunu vermekle yükümlüdür. Böylece, yürüyen oyuncu iskeletin gerekli kısmını alırsa, o zaman:
eğer kırık değilse, aynı oyuncu veya başka bir oyuncu ile iletişime geçebilir ve başka bir kart isteyebilir;
eğer kırılırsa, artık hiçbir şey isteyemez ve hareket bir sonraki oyuncuya geçer.
Oyuncu iskeletin gerekli kısmını almazsa, desteden bir kart çeker. Eğer ihtiyacı olan kart buysa, başka bir hamle yapabilir. Değilse, hareket bir sonraki oyuncuya geçer.
Joker: Joker kartı iskeletin herhangi bir parçasını değiştirebilir (hem kırık hem de kırık değil). Oyuncuların birbirlerinden joker kartı istemesine izin verilmez.
İskelet tamamen toplandığında, oyuncu onu önündeki masaya koyar. Oyun, oyunculardan biri kesintisiz iskeletler ya da kırık iskeletler ortaya koyduğunda sona erer. Bu oyuncu kazanır.


Yaş grubu: 6 yaş ve üstü
Kutu Boyutu: 15 x 11 x 3 cm

Yaş Aralığı
5 Yaş ve üzeri 6 Yaş ve üzeri 7 Yaş ve üzeri 8 Yaş ve üzeri 10 Yaş ve üzeri 9 Yaş ve üzeri 16 Yaş ve üzeri