Djeco Memo - Il Était Une Fois
Djeco Memo - Il Était Une Fois
Djeco Memo - Il Était Une Fois

Djeco Klasik Oyunlar / Memo - Il Était Une Fois (DJ08466)

Marka : Djeco
Fiyat : 299,90 TL(KDV Dahil)
Kargo Ücreti 300TL

Adet

Artır Azalt
Djeco Klasik Oyunlar / Memo - Il Était Une Fois
4 - 8 yaş arası için uygundur.
1 - 4 kişilik bir oyundur.
Oyun Süresi: Yaklaşık 10 dk
Paket Ölçüleri: 21,5 x 21,5 x 3 cm
Memo Il Était Une Fois kutu oyunu, oynayanları masallar diyarına götürecek sihirli bir hafıza oyunudur. Kırmızı Başlıklı Kız, Goldilocks ve 3 Ayı, 3 Küçük Domuzcuk, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler... 4 farklı masaldan görseller içeren, Djeco'nun illüstrasyonlarıyla rengarenk hikaye kartlarını ve bu hikayelere ait pul kartlarını çok seveceksiniz. Kural basit; kendi seçtiği öykü kartına ait 10 pul kartını ilk toplayan kazanır!
Nasıl Oynanır?
4 oyuncu ile; her oyuncu bir hikaye kartı seçer.
3 oyuncu ile; oyun 3 hikaye kartı ile oynanır. Bir hikaye kartı ve o hikayeye ait 10 pul kartı oyun dışı edilir.
2 oyuncu ile; her oyuncu 2'şer hikaye kartı seçer.
1 oyuncu ile; bütün hikaye kartlarını tek bir kişi alır.
Her oyuncu, seçtiği hikaye kartını önüne koyar. Pul kartları karıştırılır ve arkası dönük bir şekilde ortaya dizilir. En genç oyuncu istediği 2 pul kartının yüzünü çevirir ve diğer oyunculara gösterir. Eğer açılan 2 pul kartı birbirinin aynısı değilse; oyuncu açılan pul kartlarını aynı yerlerine, arkası dönük halde geri yerleştirir. Sıra bir sonraki oyuncuya geçer.
Eğer açılan 2 pul kartı birbirinin aynısı ise, *ve pul kartlarındaki görsel, oyuncunun seçtiği hikaye kartına aitse; oyuncu açtığı pul kartlarını alır ve aynı çift kartları açtığı sürece oynamaya devam eder. *Eğer açılan birbirinin aynı 2 pul kartı oyuncunun hikaye kartında yer almıyorsa; oyuncu açtığı kartları aynı yerlerine, arkası dönük halde geri yerleştirir, ve aynı çift kartları açtığı sürece oynamaya devam eder. Bir oyuncu, eşleşmeyen bir çift pul kartı açtığında sıra diğer oyuncuya geçer. Kendi hikaye kartındaki tüm görsellere ait pul kartlarını çift halinde toplayan ve hikaye kartını ilk tamamlayan oyuncu, oyunu kazanır. 
Ürün İçeriği:
- 4 hikaye kartı
- 40 pul kartı
- kılavuz kitapçığı
Yaş Aralığı
4 Yaş ve üzeri 5 Yaş ve üzeri 6 Yaş ve üzeri 7 Yaş ve üzeri
Benzer Ürünler