Djeco Klasik Oyunlar / Croassimo
Djeco Klasik Oyunlar / Croassimo
Djeco Klasik Oyunlar / Croassimo
Croassimo

Djeco Klasik Oyunlar / Croassimo (DJ08433)

Marka : Djeco
Fiyat : 389,90 TL(KDV Dahil)
Kargo Ücreti 300TL

Adet

Artır Azalt

Djeco Klasik Oyunlar - Croassimo

 

 

Yaş Grubu: 5- 10 Yaş arası için uygundur.

 

 

Ürün Özellikleri:

 

 • Croassimo kutu oyununda, kurbağanız için olabildiğince sinek biriktirmeniz gerekiyor. Aman dikkat, balıklar sineklerinizi çalabilir!

 • 2 - 4 kişilik bir oyundur.

 • Zar yerine kullanacağınız zıplayan kurbağa ile çok eğlenecek ve çok güleceksiniz.

 • Oyun Süresi: Yaklaşık 15 dk

 • Paket Ölçüleri: 30 x 28 x 5 cm

 

 

Nasıl Oynanır?


Oyun kutusu masanın ortasına yerleştirilir. Oyun kartları karıştırılır ve kapalı bir deste halinde masaya koyulur.
Her oyuncu bir kurbağa piyon ve bir nilüfer yaprağı kartı seçer. Bütün piyonlar başlangıçtaki nilüfer yaprağına yerleştirilir. Herkes ortak bir mesafe belirleyip kendi nilüfer yaprağı kartını önüne koyar.
En genç oyuncu başlar. Oyun saat yönünde ilerler. Sırası gelen oyuncu, zıplayan kurbağayı kendi nilüfer yaprağı kartına koyar ve oyun kutusunun içine fırlatmaya çalışır. 
Eğer zıplayan kurbağa 4 kutudan birine girerse; kutudaki sayı, kurbağa piyonunun kutu üzerinde yapacağı sıçrama sayısını gösterir. Yani eğer zıplayan kurbağa 3 numaralı kutuya girerse, kurbağa piyonu 3 nilüfer yaprağı kadar ilerler. Piyonlar saat yönünde ilerler.


Önemli Not: Kutudaki bir nilüfer yaprağında aynı anda sadece tek bir kurbağa piyonu olabilir. Dolu olan nilüfer yaprağı yok sayılır. Kurbağa piyon, dolu olan yaprak sayılmadan bir diğer yaprağa sıçrar.

Eğer kurbağa piyonun durduğu nilüfer yaprağında 1, 2 veya 3 çiçek varsa; kart yığınından sayıya göre karşılık gelen kartlar çekilir (1, 2 veya 3).

-Eğer sinek veya balık kartı gelirse, oyuncu bu kartları kapalı bir şekilde önüne koyar.
-Eğer bir veya birden fazla eylem kartı gelirse, oyuncu bu turda bir kartı oynamayı tercih edebilir veya daha sonraki turlarda oynamak için kapalı bir şekilde önüne koyabilir. (Dikkat: oyuncular her turda tek bir eylem kartı oynayabilir)

Önemli Not: Eylem kartları, kurbağayı zıplattıktan sonra oynanır. Zıplayan kurbağa 4 kutudan birine girememiş olsa dahi eylem kartları oynanabilir.

Önemli Not: Kurbağa piyonun hareket ettirildiği bir eylem kartı oynandığında: "3 nilüfer yaprağı geri git" veya "kurbağa piyonları başka bir oyuncuyla değiştir", gelinen nilüfer yaprağındaki eylem de gerçekleştirilir. Mesela, 3 çiçek olan bir nilüfer yaprağına sıçrandığında, 3 kart çekilir. Fakat, eğer başka bir oyuncuyla yer değiştirilirse, o diğer oyuncu başka bir eylem gerçekleştirmez. Eğer zıplayan kurbağa 4 kutudan hiçbirinin içine giremezse, oyuncunun sırası biter ve sıra diğer oyuncuya geçer.

Önemli Not: Eğer zıplayan kurbağanın herhangi bir yeri 4 kutudan birinin tabanına değerse, kurbağa kutuya girmiş sayılır.

Oyun, bir oyuncunun kurbağa piyonu tüm oyun kutusunu dolaşıp başlangıç noktasına geri geldiğinde biter. Bu aşamada, diğer oyuncular son bir tur oynar ve puanlarını sayar.
En fazla puanı olan oyuncu, oyunu kazanır.

Önemli Not: Bir kurbağa piyonu sona ulaştığında, artık diğer oyuncular ona karşı bir eylem kartı oynayamaz.

Önemli Not: Oyuncular, oyuna başlamadan önce zıplayan kurbağayı zıplatmak için kendi aralarında pratik yapmaya karar verebilir. 

 


Puanlama:

 • Balıklar sinekleri yediği için, oyuncu elindeki her balık kartı için bir sinek kartını kaybeder.

 •  Kalan sinek kartları birer puan eder.

 •  İlk önce sona ulaşan oyuncu, 2 puan kazanır.


 

Paket  İçeriği:

 

 • oyun kutusu

 •  4 kurbağa piyon

 • zıplayan kurbağa

 • 48 oyun kartı (30 sinek, 8 balık, 10 eylem kartı)

 • 4 nilüfer yaprağı kartı

Yaş Aralığı
5 Yaş ve üzeri 6 Yaş ve üzeri 7 Yaş ve üzeri 8 Yaş ve üzeri 9 Yaş ve üzeri
Benzer Ürünler