Ludo Game
Ludo Game
Ludo Game

Djeco Klasik Oyunlar / Ludo Game (DJ05215)

Marka : Djeco
Fiyat : 149,90 TL(KDV Dahil)
Ekstra Urun Bilgisi

Adet

Artır Azalt

Djeco Ludo klasik bir oyuna eğlenceli bir başlangıç, dört parçanızın tamamını tahtanın ortasına taşıyan ilk kişi olun.
İçindekiler: 1 oyun tahtası, 16 oyun parçası (her renkten 4 adet), 1 zar
Nasıl oynanır:
Tüm oyuncular dört parçasını renklerinin 'hayvan' alanına yerleştirir. En genç oyuncu zarı atarak başlar. Oyun daha sonra saat yönünde devam eder.
Parçaları taşıma: Bir parçayı hayvan alanınızdan ve parkurunuzun ilk alanına taşımak için altı tane yuvarlamanız gerekir. Oyunda bir parçanız olduğunda, kalıbın belirttiği boşluk sayısını ileriye taşımalısınız. Eğer oyunda birden fazla parçanız varsa, hangisini taşımak istediğinizi seçersiniz. Altı tane yuvarlarsanız, yeni bir parça çalmaya karar vermeli ya da zaten pistte olan bir parçayı taşımanız gerekmektedir. Her iki durumda da oynarsınız ve tekrar yuvarlanırsınız. Birkaç parça çalındığında, tahta etrafında birbirlerini kovalamaya başlayacaklar. Parçalar birbirini geçemez, bu yüzden eğer biri diğerinin yolunu engelliyorsa, ikinci parça önceki boşlukta durmalıdır. Bununla birlikte, tam sayıyı başka bir parça tarafından işgal edilmiş bir alana inmek için yuvarlarsanız, onu 'çarptırabilirsiniz': yerini alın ve renginin hayvan boşluğuna geri gönderin.
Cennete yükselme: Tahtanın etrafından geçtikten sonra, her parça yolunun son boşluğunda durur - cennetin merdiveninde. Adımlar 1 ila 6 arasında numaralandırılır. Birinci adıma geçmek için bir adımı atmanız, daha sonra ikinci adıma geçmek için iki adımı atmanız gerekir ve böylece altıncı adıma ulaşıncaya kadar devam edin. Son olarak, parçalarınızın tahtadan çıkabilmesi için altıncı adıma ulaştıktan sonra altı tane daha yuvarlamanız gerekir.
Kazanan: Dört taşınızı da tahtadan ilk çıkaran oyuncu olarak kazanırsınız. Kalan oyuncular kimin ikinci, üçüncü ve dördüncü olacağını belirlemek için oynamaya devam edebilir. 


Yaş grubu: 5-12 yaş
Kutu Boyutu: 38 x 16 x 3 cm

Benzer Ürünler