Little action
Little action

Djeco Kutu Oyunları / Little Action (DJ08557)

Marka : Djeco
Fiyat : 449,90 TL(KDV Dahil)
Kargo Ücreti 300TL

Adet

Artır Azalt
Little Action
2,5 - 5 yaş arası için uygundur.
2 - 4 kişilik bir oyundur.
Oyun Süresi:10 dk 
Paket Ölçüleri: 21,5 x 21,5 x 5 cm
Little Action, minik ellerin nesneleri kavrayabilmesi ve ince motor becerilerinin gelişmesi için oynayacakları ilk eylem oyunudur. 
Hayvan figürlerinden piramit oluşturun, fırlatın ve yakalamaya çalışın...Ve daha fazlasını yaparak madalya kazanın!
Nasıl Oynanır?
6 hayvan figürü masanın ortasına yerleştirilir. Oyun kartları karıştırılır ve kapalı bir deste halinde kutunun yanına masaya koyulur.
Oyun saat yönünde ilerler. En genç oyuncu desteden bir kart çeker ve kartta belirtilen eylemi yapmaya çalışır. Oyuncuların her eylemi gerçekleştirmek için 3 hakkı vardır.
Challenge 1 - Piramit (Yeşil Kart): Kartta gösterilen iki hayvan figürü, yine kartta gösterildiği gibi üst üste dizilir. Piramidin en az 30 saniye durması gerekmektedir.
Challenge 2 - Fırlatma (Kırmızı Kart): Kartta gösterilen hayvan figürü kutuya fırlatılır. Kutu, oyuncuyla yaklaşık 20 cm'lik bir göz mesafesinde olmalıdır. Figür, kutunun içerisine girdikten sonra zıplamamalı ve kutudan çıkmamalıdır.
Challenge 3: Denge (Mavi): Oyuncu, kartta gösterilen hayvan figünü alır ve kafasının üzerine koyar. Figür, en az 30 saniye oyuncunun kafasında dengede durmalıdır.
Challenge 4: Atlıkarınca (Lila): Oyuncu, kartta gösterilen hayvan figürünü 3 kez arkasından geçirerek kendi etrafında döndürmelidir. 3 geçişte de hayvan figürünün yere düşmemesi gerekmektedir. 
Challenge 5: Hedef (Sarı Kart): Kartta gösterilen iki hayvan figüründen biri, kartta gösterildiği kutunun üzerine koyulur. Kutu, oyuncuyla yaklaşık 20 cm'lik bir göz mesafesinde dikey şekilde durmalıdır. Ardından diğer hayvan figürü, kutunun üzerinde duran figüre fırlatılır ve kutunun üzerindeki hayvanın yere düşmesi gerekir. Kutunun da düşüp düşmemesinin bir önemi yoktur.
Challenge 6: Atma/Yakalama (Turkuaz Kart): Oyuncu, kartta gösterilen hayvan figürünü alır ve tek eliyle havada yukarı fırlatır, ardından aynı eliyle hayvan figürünü yakalamaya çalışır.
Her başarılı eylem sonunda oyuncular birer madalya kazanır. Hiçbir eylemi gerçekleştiremeyen oyuncu, hiçbir şey kazanmaz. Sıra diğer oyuncuya geçer.
Bütün madalyalar bittiğinde, oyun sona erer. Oyunun sonunda en fazla madalyası olan oyuncu, oyunu kazanır. 
Ürün İçeriği:
- 6 hayvan figürü
- 20 oyun kartı
- 12 madalya
Yaş Aralığı
2 Yaş ve üzeri 3 Yaş ve üzeri 4 Yaş ve üzeri
Benzer Ürünler