Djeco Polyssimo Challenge
Djeco Polyssimo Challenge
Djeco Polyssimo Challenge

Djeco Polyssimo Challenge (DJ08493)

Marka : Djeco
Fiyat : 569,90 TL(KDV Dahil)
Kargo Ücreti 300TL

Adet

Artır Azalt
Djeco Polyssimo Challenge
7 yaş ve üzeri için uygundur.
2 - 4 kişilik bir oyundur.
Oyun Süresi: 10 ila 30 dk arası
Paket Ölçüleri: 21,5 x 21,5 x 3,5 cm
Djeco Polyssimo Challenge, eğlenirken aynı zamanda görsel algılama, stratejik düşünme ve dikkat becerilerini geliştiren bir kutu oyunudur. 
Nasıl Oynanır?
Ahşap parçalar herkesin görebileceği bir şekilde ortaya yerleştirilir. Seçmeyi kolaylaştırmak için renkli ve siyah beyaz parçaları birbirinden ayırabilirsiniz.
Oyun iki kısımdan oluşur; ilki parçaları seçmek, diğeri ise parçaları zemine yerleştirmek. 
Parçaları seçmek (sırayla saat yönüne göre): İlk oyuncu ortadaki ahşap parçalardan birini alır ve kendi önüne koyar. Sıra bir diğer oyuncuya geçer. Ortada parça kalmayana dek oyuncular parçaları almaya devam eder.
Parçaları yerleştirmek (sırayla saat yönünün tersine): Bütün parçalar alındığında, oyun zemini ortaya yerleştirilir. En son parça alan kişi oyuna başlar. Kendi elindeki parçalardan istediği bir parçayı zemin üzerinde, karelerden taşmayacak şekilde istediği bir yere yerleştirir. Sonra sıradaki oyuncular aynı şekilde parça yerleştirmeye devam eder. Bir oyuncu artık parça yerleştiremeyecek duruma geldiğinde, oynamayı bırakır.
Hiçbir oyuncu artık bir parça yerleştiremediğinde, bütün oyuncular ellerinde kalan parçaların kaçar kareden oluştuğunu sayar ve kare sayılarını toplar. En az sayıda karesi olan oyuncu, oyunu kazanır. Berabere kalındığında ise, en son parçayı yerleştiren oyuncu kazanır. 
Önemli Not: Parçaları yerleştirirken karelerin dışına çıkmamasına ve daha önce yerleştirilmiş bir parçanın üzerine gelmemesine dikkat edin.
İpucu: Siyah beyaz parçaların yerleştirilmesi, renkli parçalara göre daha zordur. Farklı seviyelerdeki oyuncuların birlikte oynadığı oyunlarda, daha az deneyimli oyuncuların oyunu kazanma şanslarının olması için onların kolay parçaları almasını sağlayabilirsiniz. En deneyimli oyuncular renkli parçalardan daha çok siyah beyaz parçalar alabilir.
Ürün İçeriği:
24 ahşap parça (12 renkli, 12 siyah beyaz)
karton zemin
çözüm kitapçığı
Yaş Aralığı
7 Yaş ve üzeri 8 Yaş ve üzeri 10 Yaş ve üzeri 9 Yaş ve üzeri 16 Yaş ve üzeri
Benzer Ürünler