Gorilla
Gorilla
Gorilla

Djeco Kart Oyunları / Gorilla (DJ05123)

Marka : Djeco
Fiyat : 109,90 TL(KDV Dahil)
Ekstra Urun Bilgisi

Adet

Artır Azalt
 

Çocuklar ile strateji geliştirme ve  hızlı karar verme temelinde oynanabilecek eğlenceli bir oyun. Aynı zamanda çocukların dikkat becerileri de üst düzeyde desteklenecektir.
Amaç oyuncuların ellerindeki kartları tüketmesidir. Bunun için de ellerindeki kartları en iyi şekilde kullanmalıdırlar. Oyuncular kendi kartlarından kurtulurken rakiplerinin kartlardan kurtulmalarını engelleyecek hamleler yapmalıdırlar. Ayrıca oyun sürecini dikkatli bir şekilde takip etmeli ve hızlı olmaları da gerekmektedir.
Oyun ile çocukların pratik zekalarına (performans zekası), dikkatlerini odaklamalarına ve dikkat sürelerinin uzamasına da katkı sağlanacaktır.
Çocuğa Katkıları:
✔Bir amaç için uygun strateji belirler ve stratejisini uygular.
✔Stratejisine engel olabilecek durumları önceden öngörür ve bunları engellemeye yönelik yeni stratejiler/hamleler geliştirir.
✔Stratejiyi, ön görü yeteneğini, olasılıklı düşünmeyi, olayları farklı pencereden değerlendirmeyi sağlar. Başta yapılan hatanın sonradan ne gibi sonuçları meydana getireceğini gösterdiği için sebep-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini geliştirir.
✔Grup oyunlarına katılır ve grubun kurallarına uyar.
✔Çocuğun dikkat süresini uzatır ve daha dikkatli olmasına katkı sağlar.
✔Nesneleri herhangi bir özelliklerine göre eşleştirir veya karşılaştırır.
✔Eşleştirme, karşılaştırma, gruplandırma ve ilişki kurmayı nasıl yaptığını açıklar.


Yaş grubu: 5 yaş ve üstü
Kutu Boyutu: 11,7 x 8,5 x 2,8 cm

Benzer Ürünler