Lezardomino
Lezardomino
Lezardomino

Djeco Domino Oyunları / Lezardomino (DJ08437)

Marka : Djeco
Fiyat : 399,90 TL(KDV Dahil)
Ekstra Urun Bilgisi

Adet

Artır Azalt
Lezard Domino

2-4 Kişi oynanan ve 6+Yaş oyunudur. Oyunun amacı elindeki domino taşlarını bitiren ilk oyuncu olmaktır.
Oyuna başlayabilmek için kutunun içinden çıkan oyun platformunu kurmanız gerekmektedir. Daha sonra herkese yeşil domino taşlarından eşit miktarda dağıtın.
Yuvarlak görev kartlarını da üst üste dizip ters bir şekilde kenara koyun. Ve herkes bir kertenkele rengi seçsin. En küçük oyuncu görev kartı seçerek oyuna başlar.
Görev kartında gösterilen renk/renkler domino taşlarınızı kertenkelenin başına en yakın renge/renklere koymanız gerektiğini söylemektedir. Domino taşını koyarken dikkatli olmalısınız. Eğer taşınızı koyarken diğer domino taşlarını devirirseniz düşen bütün taşları alırsınız.
Görev kartları arasından başkasının renginde bir kertenkele seçerseniz dominoları en sondakine vurarak düşürün. Kaç tanesi düştüyse sizden sonraki oyuncudan başlayıp taşları dağıtın. (Sizden sonraki oyuncu her zaman daha fazla domino taşını alır. Ör: 7 domino devirdiyseniz 3-2-2). Kendi kertenkele renginizi çekerseniz hiçbir hamle yapmazsınız.
Kertenkelenin kuyruğundaki turuncu renge domino konulduğu anda bütün taşları devirmeyi deneyebilirsiniz. Ama dikkat! Eğer hepsi devrilmezse devrilenleri siz alırsınız. Eğer bütün domino taşları devrilirse oyunu siz kazanmış olursunuz.
Çocuğun eğlenceli bir şekilde zaman geçirmesine yönelik hazırlanmış bu oyun çocuğun dikkatini ve el-göz koordinasyonunu da geliştirecektir. 
NOT: Oyun kuralları Türkçe'ye çevrilmiş olup oyun ile birlikte gönderilecektir.

Çocuğa Katkıları
✔Çocuğun dikkat/konsantrasyon süresi uzar ve daha dikkatli olmasına katkı sağlanır.
✔Çocuk performans zekasını pratik bir şekilde kullanır.
✔Soyut düşünme, stratejik düşünme ve mantık yürütme becerileri gelişir.
✔İnce motor kas becerilerinin (el-göz koordinasyonu) gelişimi desteklenir.
✔Eşleştirme becerisi gelişir.
Yaş Aralığı
6 Yaş ve üzeri 7 Yaş ve üzeri 8 Yaş ve üzeri 10 Yaş ve üzeri 16 Yaş ve üzeri 9 Yaş ve üzeri
Benzer Ürünler